Lemondott a budapesti rendőrfőkapitány
Bucsek Gábor kinevezését saját kérésére vonta vissza a belügyminiszter.
Bucsek Gábor kinevezését saját kérésére vonta vissza a belügyminiszter.
Nem volt más választása állítólag a szmogriadó idején bírságoló rendőrnek, ezért az állományon belül sokan felháborodtak azon, hogy a budapesti rendőrfőkapitány kifizette a leukémiás kislányt szállító autós büntetését. A rendőrség tagadja információnkat, miszerint hajtóvadászat folyt az intézkedő kolléga után, szerintük csak azért telefonálgattak a kerületi kapitányságokra, mert „Bucsek Gábor meg kívánta ismerni az intézkedő rendőrök álláspontját”.
Bucsek Gábor beszélt a leukémiás kislány apjával, akit megbüntettek a szmogriadó idején a rendőrök. A rendőrség szerint a férfi azt szeretné, ha a fejleményekről már nem tájékoztatnák a sajtót.
Ilyen felhívást is ritkán láthattunk még, mint amilyet Bucsek Gábor közzétett.
Betörésekre, gépkocsilopásokra és -feltörésekre, közterületen elkövetett bűncselekményekre, valamint kábítószerügyekre koncentrálja az erőket Bucsek Gábor, a Budapesti Rendőr-főkapitányság július elején kinevezett vezetője, akinek a rendteremtéshez 50 ezer órával nagyobb túlórakeret áll rendelkezésére, és aki szerint jó szolgálatszervezéssel megoldható, hogy a rendőrség gyorsan és eredményesen reagáljon. Azt az értesülést nem kívánta kommentálni, mely szerint megbízatásban az is szerepet játszott, hogy ő nyomozott a 90-es évek robbantásos ügyeinek elkövetői és az Orbán-esküvőn ellopott mobilok után.
Az MSZP fővárosi frakcióvezetője sürgős tájékoztatást kér Budapest új főkapitányától arról, hogyan akarka a rendőrség biztosítani, hogy a szombati Budapest Pride felvonulást békésen megtarthassák. A szocialista Horváth Csaba nyílt levelet írt Bucsek Gábornak.
Bucsek Gábor, a Nemzeti Nyomozó Iroda jelenlegi vezetője lesz az új budapesti rendőrfőkapitány, Tóth Tamás július 1-jével a büntetés-végrehajtás országos parancsnokának általános helyetteseként dolgozhat tovább. Ennél több személyi változást egyelőre nem tervez a belügyminiszter. Pintér a hvg.hu tudomása szerint már rég meg akart szabadulni Tóthtól, aki állítólag nem az ő embere volt.
Hatékony humán hírszerzés nélkül nem lehet komoly sikereket elérni a szervezett bűnözéssel szemben a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) igazgatója szerint, aki a Népszabadságnak adott interjúban hangsúlyozta, hogy egy "keresztapa" sem úszhatja meg: akiről az elévülési időn belül bebizonyítják, hogy törvénytelenül szerezte a vagyonát, azzal szemben fellépnek.
Teljesen váratlanul több osztályt megszüntettek a Nemzeti Nyomozó Irodán, az ott dolgozókat fővárosi, kerületi kapitányságokra helyezték át a hvg.hu információi szerint. Nem maradt érintetlenül a rendőri korrupciós ügyben szintén besározódott BRFK sem, a Szervezett Bűnözés Elleni Osztályt jogutód nélkül megszüntették, a dolgozók ezután Pest megyei városi kapitányságokon nyomozhatnak. Értesüléseinket nem cáfolták, a budapesti főkapitány azt közölte, a történtekről nem nyilatkozhat.
Külön nyomozócsoport alakulhat a 90-es évek robbantásos ügyeinek feltárására – értesült a hvg.hu. Úgy tudjuk, egy olyan, részben reaktivált nyomozókból álló csapat létrehozását tervezik, amely a régi, felderítetlen, súlyos bűncselekményeket, így a robbantásos ügyeket igyekezne másfél évtized távlatából megoldani. Ennek kiindulópontja pedig az előzetes letartóztatásban lévő, magyarországi robbantásos ügyekkel kapcsolatba hozott Jozef Rohác lehetne, aki révén esetleg feltárhatóak lennének a lassan feledésbe merülő bűntettek.
Aki cigarettát csempészik, az embert is, aki pedig ezzel foglalkozik, az drogot is hoz át a határon – számolt be tapasztalatairól Bucsek Gábor, a Nemzeti Nyomozó Iroda (NNI) Szervezett Bűnözés Elleni Főosztályának vezetője azon a beszélgetésen, amelyen egy embercsempészbanda elfogásáról számolt be. Az említett bandánál történetesen nem találtak egyébként drogot.